Dolzamet - DOLZAMET Sp z o.o.

Przejdź do treści

Menu główne:

Producent Łańcuchów
Dolzamet jest jedyną tak specjalistyczną firmą w Polsce, realizującą średnio 80-90% sprzedaży na rynku krajowym, pozostałe 10-20% jest natomiast eksportowane do kilkunastu krajów europejskich (Niemcy, Holandia, Austria, Grecja, Hiszpania...)

Produkty i usługi naszej firmy znajdują zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, zbrojeniowym i maszynowym, rolnictwie, przemyśle drzewnym oraz budownictwie. Dzięki wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze możliwe jest wdrażanie coraz nowszych procesów w produkcji w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

Produkowane przez Dolzamet łańcuchy spełniają normy ISO 9001:2008
oraz wyróżniają się następującymi cechami:
- do produkcji detali stosuje się najnowocześniejsze technologie oraz najtrwalsze gatunki stali poddanej obróbce termicznej (utwardzanie)
- detale łańcuchów posiadają najwyższą dokładność wykonania pod względem wymiarów i geometrii (dokładne wykrawanie na prasach SMG Feintool)
- łańcuchy montowane są na nowoczesnych automatach montażowych
- posiadają najwyższe wytrzymałości na zrywanie i charakteryzują się wysoką żywotnością w eksploatacji.
- dzięki istniejącemu laboratorium, przy wykorzystaniu spektrometru, dokonujemy badań składu chemicznego każdej próbki materiału dostarczonej do produkcji.
- przeprowadzamy również badania stopnia twardości metali; istotnej cechy świadczącej o podatności na odkształcenia powierzchni


Language/Sprache/
язык

Dolzamet rys historyczny
Początek działaności fabryki datuje sie na początek XX w. W  Lata 1910-1930 , Funkcjonują tu dawne zakłady metalowe R.Webera, Które są znanym w całej europie producentem wyrobów metalowych. Na zdjęciach poniżej widok od skrzyżowania ul. Mickiewicza i Kusocińskiego. Widoczne są kominy dawnej cynkowni, w głebi widać dawny budynek administracyjny fabryki R. Webera (późniejszego Dolzametu), po prawej dach budynku loży masońskiej (dawny tzw. Pałacyk), a pośrodku wieżyczka nieistniejącego już domu przy ul. Kolejowej.
Po wyzwoleniu Chojnowa przez Armie Radziecką w dniu 10 lutego 1945r szybko przystopiono do odbudowy infrastruktury miasta. Dzięki temu powstaje Fabryka Maszyn Rolniczych "Agromet-Dolzamet" która rozpoczyna produkcję już w 1946 roku. 
Producent Lańcuchów DOLZAMET Sp. z o.o.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego