Niklowanie galwaniczne - DOLZAMET Sp z o.o.

Przejdź do treści

Menu główne:

USŁUGI

Niklowanie - pokrywanie wyrobów metalowych warstwą niklu. Niklowanie wykonuje się w celach antykorozyjnych, dekoracyjnych a także technologicznych jako podłoże dla innych powłok galwanicznych.

Niklowanie wykonuje się najczęściej na przedmiotach stalowych, a najtrwalsze powłoki osiąga się pokrywając stal najpierw grubszą warstwą miedzi, jako warstwą pośrednią o lepszej przyczepności zarówno do stali, jak i niklu, a następnie cieńszą warstwą niklu. Z kolei w powłokach najwyższej jakości taki układ warstw służy jako podłoże dla warstwy chromu.

Niklowanie galwaniczne prowadzimy na zawieszkach, w automacie, linii zmechanizowanej. Powłoki niklowe stosowane są jako wykończenie detali stalowych i mosiężnych lub jako podwarstwa przy cynowaniu lub chromowaniu. Ze względu na własności antykorozyjne i dekoracyjne są stosowane w wielu gałęziach przemysłu np przemysł elektrotechniczny, meblarski, samochodowy. Ciężar właściwy niklu wynosi ok. 8,9 g/cm3, twardość 80-90 HB, opór właściwy 7,24 om na cm.

Stosujemy kąpiele siarczanowe, które dzięki stosowaniu dodatków wybłyszczających dają powłoki błyszczące i równomierne powłoki niklowe. Do niklowania dekoracyjnego stosujemy technologie  najlepsz
e dostepne technologie.

W linii zmechanizowanej
do niklowania zawieszkowego dysponujemy wannami o objętości 1400 dm3. W automacie wymiary wanien do niklowania: 2200x700x1000 i objetości. Linie do niklowania zawierają cały ciąg operacji potrzebnych do nałożenia dobrej jakościowo powłoki niklu: odtłuszczanie chemiczne, trawienie, odtłuszczanie elektrochemiczne,  aktywacje, niklowanie, obróbka końcowa. Końcowym etapem jest suszenie. Powłoki jakie uzyskujemy po naszych procesach są dobrze przyczepne, są błyszczące i łatwo poddają się
chromowaniu. Grubość powłok niklowych mierzymy
przyrządem pomiarowym.   

Zamówienie musi określać grubość powłoki niklu i ustalone na rysunku miejsce pomiaru jej grubości.

Niklowanie wykonuje Zakład
Cynkowniczy w Chojnowie przy ul. Fabryczna 1

Kontakt
Wiesław Mielczarek
tel. +48 602 154 920
zarzad@dolzamet.pl


Producent Lańcuchów DOLZAMET Sp. z o.o.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego